sobota, 28 marca 2015

Dlaczego posiadanie dzieci jest wspaniałe?

Piszę tego posta nie dlatego, aby kogokolwiek nakłonić do posiadania dzieci, bo nie oszukujmy się, nie każdy jest stworzony by zostać rodzicem. Ale chcę ukazać plusy jakie wynikają z posiadania wspaniałej małej i niepozornej istoty, a gdy istot jest więcej to i radość większa :)

1. Mały Ktoś do kochania, całowania, przytulania.
Inni mogą powiedzieć: "ale od tego mam męża/chłopaka/rodzinę". Tak, ale nikt tak jak dziecko nie pozwoli Ci na całowanie maleńkiego, delikatnego ciałka (a jak wiemy kochanego ciałka nigdy za wiele ;)), nikt nie da nam się ściskać i przytulać nieskończoną ilość razy. Dzieci to takie cudowne małe misie koala, które przyczepią się do Ciebie z wielką miłością i uczuciem a Ty nie będziesz chciała aby Cię puściło.

2. Od dziecka można się wiele nauczyć.
No właśnie. Niby dziecko małe, niedoświadczone, ale wiedzę ma ogromną. No bo kto z dorosłych może znać tysiące słów o których istnieniu nikt nie ma pojęcia? Kto może wiedzieć, że "kuki" to traktor? Kto, jak nie dziecko lepiej nam wytłumaczy co to jest małżeństwo albo wykombinuje jak zjeść ciastko i mieć ciastko? Posiadając więc w domu małego geniusza, zdobywamy wiedzę, której nie nauczy nas ani szkoła, ani życie.

3. Radość.
Po prostu: dziecko daje tyle szczęścia i radości, że nawet w czasie problemów, w czasie zmartwień czy złych dni, nasze dziecko jest w stanie sprawić, że na naszej twarzy znowu pojawi się uśmiech.

4. Motywacja.
Kiedy wali Ci się świat, bo mąż odszedł, bo zwolnili z pracy, to patrząc na swoją pociechę wiesz, że musisz się otrząsnąć i zrobić coś ze swoim życiem właśnie dla niego, dla swojego dziecka. Zrobimy wszystko aby nasze dziecko nie cierpiało, nie było głodne czy zaniedbane  i to jest chyba największa motywacja do działania.

5. Docenianie najmniejszych rzeczy.
Odkąd urodziły się moje córki, zaczęłam bardziej doceniać to co mam: wspaniałego męża, rodzinę, cudowne dzieci, bo czas przemija nieubłaganie a my w tym pośpiechu skupiamy się na rzeczach mniej ważnych.

6. Świadomość, że nie będziesz sam/a.
Wiemy, że wszystko przemija. Tak samo jest z ludźmi, pewnego dnia każdy musi odejść. Ale czy nie lepiej życie się ze świadomością, że do waszej śmierci, obok, będzie ktoś kochany, ktoś na kogo możecie liczyć?

7. Miłość.
Dzieci to miłość największa, najpotęzniejsza, miłość, która ma cudowną moc. Nie da się jej porównać do żadnej innej miłości, dopóki sami jej nie doświadczymy. Dopiero wtedy przekonamy się, co to znaczy kochać kogoś z całych sił, na śmierć i życie.

Są to najważniejsze plusy posiadania dzieci, oczywiście jest ich o wiele, wiele więcej, bo jest to zjawisko tak niepowtarzalne i ogromne, że nie da się go nawet opisać słowami.
Copyright © 2014 KikaLifestyle , Blogger